Kongressi korraldab:


 

Kongressi sekretariaat:

Väike-Turu 8, 51013 Tartu
+372 740 4095
els [ät] publicon.ee
www.publicon.ee

Eesti Lastearstide Seltsi XXII kongressi programm:


Kongress toimub 30.mai - 1. juuni 2019 V Spa Konverentsikeskuses Tartus
 

1. päev, neljapäev : 30. mai 2019

Ruum: Skandinaavia

13.00 - 14.00   Registreerimine ja tervituskohv
14.00 - 14.15   Kongressi avasõnad
Ülle Einberg
  Sessiooni juhatavad: Liis Toome, Teele Meren
14.15 - 14.55   "The changing landscape of pediatric care in Finland"
Heikki Lukkarinen MD PhD, adj. professor, Head of Operational Division, Department of Pediatrics and Adolescence, Turku University Hospital, Finland
14.55 - 15.35   „Pediatric postgraduate studies and residency studies in the Netherlands“
Jamiu Busari, Maastricht University Consultant Pediatrician, (Past) Dept Chair & Program Director of Pediatrics, Netherlands
15.35 - 16.00   Kohvipaus
  Sessiooni juhatavad: prof Irja Lutsar, Eda Tamm
16.00 - 16.40   „Maternal immunization“
Paul HeathSt Georges, University of London , United Kingdom
16.40 - 17.20   „How Do We handle anti-vaccinists“
Hanna NohynekNational Institute for Health and Welfare THL Helsinki Finland / MD PhD Chief Physician. Finland
17.20-17.40   Paus
  Sessiooni juhatavad: Oivi Uibo, Mari Liis Kumm
17.40 - 18.20   „Liver transplantation in children“
Björn Fischler, Karolinska Institutet, Karolinska Hospital, Department of Clinical Science, Intervention and Technology (CLINTEC), H9, Division of Paediatrics, head of the unit. Sweden
18.20 - 19.00   „Functional gastrointestinal disorders in children“
Marc BenningaAcademic Medical Centre in Amsterdam, head of the department paediatric gastroenterology & nutrition, Netherlands
19.00 - 21.00   Avavastuvõtt V-konverentsikeskuses

 

2. päev, reede: 31. mai 2019

Ruum: Skandinaavia

Paralleelselt põhiprogrammiga toimub 31. mail õdede sessioon (programm allpool).

8.00 - 9.00   Registreerimine
9.00 - 9.45   Kongressi pidulik avamine
Tervitussõnad
EV Sotsiaalminister, hr Tanel Kiik
Tartu Linnapea, hr Urmas Klaas
Tartu Ülikooli rektor, professor Toomas Asser
9.45 - 11.15   Sessioon I: Neonatoloogia
Sessiooni juhid: Liis Toome, Heili Varendi
9.45-10.00   Kas Eesti neonatoloogia osakonnad on teiste riikidega võrreldes beebisõbralikud?
Marleen Mägi, Ada Vahtrik, Tiina Kilg, Jana Retpap, Karin Allik, Liis Toome, Pille Andresson, Pille Saik, Maie Veinla, Tuuli Metsvaht, Heili Varendi
10.00-10.15   Dobutamiini farmakokineetika ja -dünaamika vastsündinul
Tuuli Metsvaht, Maarja Hallik, Joel Starkopf, Mari-Liis Ilmoja, Hiie Soeorg
10.15-10.30   Indutseeritud sünnitusest (IS) sündinud vastsündinute perinataalne tulem SA TÜK Naistekliiniku 2018.a. andmetel
Valve Astover, Aune Siller, Kristiina Rull
10.30-10.45   Väga enneaegsena sündinud laste varane ravitulem Eestis: kas jätkuv edu?
Heili Varendi, Liis Toome, Pille Lõmps, Pille Saik, Svetlana Müürsepp, Jana Retpap, Pille Andresson
10.45-11.00   Väga enneaegsena sündinud laste tervise jälgimine ja ravikulud kahel esimesel eluaastal Eestis
Liis Toome, Anna-Veera Seppänen, Helle Visk, Raul-Allan Kiivet, Heili Varendi
11.00-11.15   Kas väga enneaegsena sündinud lapsed jõuavad ekspressiivse kõne arengus ajalistele kahe aastaga järele?
Tiia Tulviste, Liis Toome, Mairi Männamaa, Heili Varendi
11.15 - 11.45   Kohvipaus
11.45 - 13.15   Sessioon II: Infektsioonihaigused
Sessiooni juhid: Piia Jõgi, Leelo Moosar
11.45-12.00   Pleuraõõne efusiooniga tüsistunud keskkonnatekkese pneumoonia käsitlus Tallinna Lastehaiglas 2016-2018
Karin Puks, Silvi Plado, Mari Laan
12.00-12.15   Äge osteomüeliit vastsündinu- ja imikueas
Reelika Part, Haide Põder, Ilona Neupokojeva, Merle Paluste, Priit Reedik, Marge Lenk, Liis Toome
12.15-12.30   Riikliku rotaviirusnakkuse vastase vaktsineerimise mõju rotaviiruslikust gastroenteriidist ja ägedast gastroenteriidist põhjustatud hospitaliseerimistele
Hannes Vaas, Piia Jõgi, Eda Tamm
12.30-12.45   Enneaegsete vastsündinute postnataalse tsütomegaloviirusinfektsiooni ennetamine ja käsitlus Eesti vastsündinute intensiivraviosakondades
Annika Tiit, Imbi Eelmäe, Jaanika Kuld, Merilin Lumpre, Pille Andresson, Pille Saik, Heili Varendi, Liis Toome,
Tuuli Metsvaht
12.45-13.00   OptiVein: prospektiivne randomiseeritud uuring rohelise laseri efektiivsuse hindamiseks veeni kanüleerimisel lastel
Imbi Eelmäe, Eda Tamm, Heili Varendi, Triin Järvekald, Olga Šveikina, Jana Retpap, Tuuli Metsvaht
13.00-13.15   Läkaköha toksiini vastaste (PT-IgG) antikehade püsimine lastel ja täiskasvanutel pärast läkaköha põdemist
Piia Jõgi, Hiie Soeorg, Marje Oona, Tanel Kaart, Tereza Maskina, Iris Koort, Anneli Rätsep, Irja Lutsar,
Eesti läkaköha uurimisgrupp
13.15 - 14.15   Lõuna
13.45 - 14.15   Postersessiooni ettekanded 
Vaata esitamisele tulevate posterettekannete nimekirja SIIN.
14.15 - 15.45   Sessioon III: Allergoloogia ja onkoloogia
Sessiooni juhid: Kadri Saks, Tiia Voor
14.15-14.30   Äge lümfoblastne leukeemia (ÄLL) Eesti lastel 2008 - 2018: NOPHO ALL-2008 protokolli 10 aasta ravitulemused
Maarja Karu, Kristi Lepik, Sirje Mikkel, Lenne-Triin Kõrgvee, Kadri Saks
14.30-14.45   Lapseea lümfoomid Eestis aastatel 2009-2018
Tiia Prits, Sirje Mikkel, Kristi Lepik, Lenne-Triin Kõrgvee, Kadri Saks
14.45-15.00 Primaarse immuunpuudulikkuse tõttu teostatud organtransplantatsioonid Eestis
Silvi Plado, Tiia Voor
15.00-15.15   TÜ Kliinikumi lastekliinikus aastatel 2016—2018 tehtud koormustestide analüüs
Maire Vasar, Pille Kokk, Mari Kivivare, Anneli Larionova, Tiia Voor, Kaja Julge
15.15-15.30   Allergeenspetsiifilise immuunraviga seotud süsteemsed reaktsioonid SA TÜK lastekliinikus 2010╦Ś2018
Anneli Larionova, Tiia Voor, Maire Vasar, Mari Kivivare, Kaja Julge
15.30-15.45 Infantiilse hemangioomi  konservatiivse ravi kogemus Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonnas
Ilona Neupokojeva, Priit Reedik, Haide Põder, Merle Paluste, Reelika Part, Liis Toome
15.45-16.15   Kohvipaus
16.15 - 17.45   Ümarlaud “Lapse tervis 21. Sajandil – elustiil on võtmeküsimus” 
Ülle Einberg, lastearst, Tallinna Lastehaigla
Kristin Salupuu, toitumisnõustaja, Tervise Arengu Instituut
Meelike Saarna, psühholoog-pereterapeut
Aivar Haller, Eesti Lastevanemate Liidu juhatuse esimees
Kirsti Pedak, füsioterapeut, Tallinna Ülikooli loodus-ja terviseteaduste instituudi õppejõud
Kadi Veri, unearst, Tallinna Lastehaigla
18.00 - 19.00   ELS aruandlus- ja valimiskoosolek (ELS liikmetele)
20.00 - 00.00   Pidulik õhtusöök korp! Sakalas (Veski 69)

2. päev, reede: 31. mai 2019: Õdede sessioon: "Laps ja kehakaal"

Ruum: Baltics

8.00 - 9.00   Registreerimine
9.00 - 9.45   Kongressi pidulik avamine
9.45 - 10.15   Rinnapiima bioloogiline ja imetamise füsioloogiline mõju lapse arengule ning tervisetulemitele
Marge Mahla
10.15-10.45 Mikrobioom ja seda mõjutavad tegurid lastel
Ülle Parm
10.45-11.15 Lapse piiratud toitumine
Siret Läänelaid
11.15-11.45   Kohvipaus
11.45-12.15 Ülekaaluline laps ning võimalikud ohud
Marit Salus
12.15-13.15 Liikuma Kutsuv Kool kui õpilase sotsiaalse, füüsilise ja vaimse tervise toetaja
Reelika Kiivit
13.15-14.15 Lõuna
14.15-14.45 Kuidas märgata toitumisprobleemidega last
Katrin Tint
14.45-15.30 Toitumise ja toitumuse hindamine lapseeas
Sirje Sammul
15.30-15.45 Kokkuvõte õdede sessioonist
15.45-16.15 Kohvipaus
16.15-17.45   Ümarlaud "Lapse tervis 21. sajandil - elustiil on võtmeküsimus
20.00 - 00.00 Pidulik õhtusöök korp! Sakalas (Veski 69)

3. päev, laupäev: 1. juuni 2019

Ruum: Skandinaavia

9.00 Heategevuslik hommikujooks "Laste tervise nimel" Anne kanali ääres
Lühike distants 2 km, pikem distants 4 km. Läbida võib nii joostes kui jalutades. Osavõtumaksu 5 eurot TÜ Kliinikumi lastefondi toetuseks saab tasuda kohapeal.
9.30 - 10.00   Registreerimine
10.00 - 11.15   Sessioon IV: Endokrinoloogia, gastroenteroloogia ja nefroloogia
Sessiooni juhid: Aleksandr Peet, Chris Pruunsild
10.00-10.15   MODY-diabeet Eesti lastel viimase 10 aasta jooksul
Kaire Heilman, Ülle Einberg, Aleksandr Peet, Mare Paal, Riina Shor, Riina ┼Żordania, Vallo Tillmann
10.15-10.30   Hea praktika kogemus – personaalne ülekaalulisuse käsitlus lastel
Lagle Suurorg, Margit Juudas, Juta Lusti, Inna Kramer
10.30-10.45   Sapiteede haigused lastel
Matis Märtson, Karmo Tali, Priit Miidla
10.45-11.00   Puberteediea kehalise aktiivsuse mõju luutiheduse näitajatele 18-aastastel noormeestel
Reeli Tamme, Jaak Jürimäe, Evelin Mäestu, Liina Remmel, Priit Purge, Eva Mengel, Vallo Tillmann
11.00-11.15   Tsüstilised neeruhaigused lapseeas, Tartu lastekliiniku ja Tallinna Lastehaigla andmetel
Inga Vainumäe, Aili Traat, Marie Kaivo, Ülle Toots
11.15 - 11.45   Kohvipaus
11.45 - 13.00   Sessioon V: Neuroloogia
Sessiooni juhid: Rael Laugesaar, Liis Toome
11.45-12.00   Sügavalt enneaegsena sündinud Eesti laste kognitiivne ja motoorika areng 5-aastaselt, soolised erinevused ja võrdlus ajaliselt sündinud lastega
Mairi Männamaa, Kaili Trossmann, Ülle Utsal, Krislin Lee, Liis Toome, Heili Varendi
12.00-12.15   Struktureeritud mudel sotsiaalsete oskuste treenimiseks lastel
Marianne Saard, Lisanna Pertens, Christen Kööp, Kirsi Sepp, Liina Reinart, Anneli Kolk MD, PhD
12.15-12.30   Spinaalse lihasatroofia esinemissagedus Eestis
Siiri Sarv, Tiina Kahre, Eve Vaidla, Sander Pajusalu, Kai Muru, Riina Zordania, Inga Talvik, Eve Õiglane-Šlik,
Katrin Õunap
12.30-12.45   Uue kombineeritud tehnoloogialahenduse PowerVR kasutamine pediaatrilises neurorehabilitatsioonis
Marianne Saard, Anneli Kolk MD, PhD, Lisanna Pertens, Christen Kööp, Kirsi Sepp, Liina Reinart
12.45-13.00 Eestis väga enneaegsena sündinud laste suhtlemine ja probleemide lahendamine 5-aastaselt võrreldes eakaaslastega Euroopas
Heili Varendi, Mairi Männamaa, Liis Toome, Ülle Utsal, Krislin Lee
13.00 - 14.00   Lõpukohv

 

Kongressi teaduskomiteel on õigus programmi sisu ja kellaaegu muuta ette teatamata.